Wyroby Medyczne

Karty podstawowe

Wersja do wydrukuWyślij e-mailemPDF version

W świetle przepisów art. 91 ustawy z 20 maja 2010 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2015 r. poz. 876 ze zmianami) udostępnieniu w trybie ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. z 2014 r. poz. 782 i 1662 oraz z 2015 r. poz. 1240) podlegają informacje:
 

 1. identyfikujące podmioty, które dokonały zgłoszeń, o których mowa w art. 58 ust. 1–2a, daty zgłoszenia oraz informacje o nazwach handlowych:
  1. wyrobów,
  2. sterylizowanych wyrobów,
  3. systemów i zestawów zabiegowych złożonych z wyrobów medycznych,
  4. sterylizowanych systemów i zestawów zabiegowych złożonych z wyrobów medycznych;​​
    
 2. ​dotyczące bezpieczeństwa wyrobów, przekazywane odbiorcom lub użytkownikom wyrobów;
   
 3. zawarte w certyfikatach zgodności oraz informacje dotyczące wydania, zmiany, uzupełnienia, zawieszenia i wycofania certyfikatów zgodności.
   

Zgodnie z ustawą z 6 września 2001r. o dostępie do informacji publicznej, informacje udostępniane są na wniosek. We wniosku powinno zostać wskazane w jaki sposób i w jakiej formie wnioskodawca chce uzyskać dostęp do informacji publicznej.  W przypadku kiedy Prezes Urzędu w związku z wnioskiem o udostępnienie danych ma ponieść dodatkowe koszty związane ze wskazanym we wniosku sposobem udostępnienia lub koniecznością przekształcenia informacji w formę wskazaną we wniosku może pobrać od wnioskodawcy opłatę w wysokości odpowiadającej tym kosztom.
 

Wykaz wycofanych i zawieszonych certyfikatów zgodności.

Zgodnie z art. 91a ustawy o wyrobach medycznych, informacje o zawieszonych lub wycofanych certyfikatach zgodności udostępnione są w formie zestawienia dostępnego do pobrania w poniższym odnośniku do pliku:

ZałącznikWielkość
Office spreadsheet icon BAZA INF O CERTYFIKATACH.xls5.29 MB
Opublikowany przez:
urpl
Data publikacji:
czwartek, Listopad 19, 2015 - 16:01

Rejestr zmian

 • wtorek, Marzec 29, 2016 - 10:21 - Aktualizowano przez sebtom.